تبلیغات
مرجع اطلاعات پزشکی - مطالب آذر 1388
 
درباره وبلاگ


مرجع اطلاعات پزشکی

مدیر وبلاگ : site059
نظرسنجی
مایل به دیدن چه مطالبی در سایت 059 هستید ؟
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
مرجع اطلاعات پزشکی
مرجع اطلاعات پزشکی
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
دوشنبه 30 آذر 1388 :: نویسنده : P.G

مدیریت ازنقطه صفر

روش و نظام فکری مدیریت از نقطه صفر، تنها یکی از راه‌کارها و ابزارها برای تعالی بخشیدن به سازمان از طریق مدیریت است. مدیریت از نقطه صفر، در هر موقعیتی، تعریف خاص خود را داراست، لیکن با توجه به محتوای کلی موقعیت‌ها، مدیریت از نقطه صفر، محملی است که مدیر با علم به نتیجه عمل‌کردهای گذشته، روش‌ها و پیش‌فرض‌های غلط قبلی را زیر پا می‌گذارد. با تعاریفی نو و صحیح‌تر از دو مؤلفه موفقیت و شکست، از نقطه صفر شروع می‌کند.
اما نقطه صفر کجاست؟ نقطه صفر، محدوده مشخصی ندارد. در واقع، حرکت از نقطه صفر، یعنی: شروعی دوباره با اندیشه‌ای نو. ابزارهای مدیریت از نقطه صفر کدامند؟ تحلیل موقعیت، اصلاح تعاریف علمی
موفقیت و شکست موقعیت و ویژگی‌های یاری‌دهنده مدیریت از نقطه صفر، از جمله این ابزارها هستند. تحلیل موقعیت یعنی: بررسی و تحلیل یک موقعیت خاص، با توجه به پیچیدگی‌های هر موقعیت خاص، لیکن انتخاب دیدگاه‌ مناسب برای تحلیل صحیح و سریع هر موقعیت شرط اولیه و لازم است. اصلاح تعاریف علمی موفقیت و شکست موقعیت، یعنی: پس از تحلیل موقعیت در نقطه صفر، کنکاش در هدف‌ها، برنامه‌ها، راهبردها، عمل‌کردها و عوامل مؤثر در موفقیت و شکست، به شناختی عینی‌تر و تعریفی دقیق‌تر از موفقیت و شکست می‌رسیم.


ویژگی‌های یاری‌دهنده مدیریت از نقطه صفر عبارت است:

 • تعیین نقطه شروع و پایان: به نقل از بزرگی، اگر ندانیم نقطه شروع کجاست و از هر کجا، شروع کنیم، به هیچ جا نمی‌رسیم، اگر ندانیم مقصدمان کجاست به هر نقطه نامطلوبی که برسیم، مطلوب ما خواهد بود.

 • ایستادن در نقطه شروع: فراموش نکنیم، از نقطه صفر باید شروع کنیم. پس ضروری است زمینه‌های لازم برای شروع از نقطه صفر، از جمله: تعاریف اصلاح شده از موقعیت و نیازهای آن را مهیا کنیم.

 • رک و صریح بودن: ابهام‌گرایی و رک نبودن که ریشه‌های مختلفی مثل ترس و عدم اعتماد به دیگران دارد، مانعی است بلند که باید برای رسیدن به اهداف و زمینه‌های جدید موفقیت، از آن عبور کرد.

 • خوب و نیک بودن: اگر می‌خواهیم تیم خوبی داشته باشیم، باید خود هم، خوب باشیم، به زبان ساده، اگر در موقعیت مدیر، راستی و درستی جاری باشد، به تبع آن، اعتماد و هم دوستی هم نیز، هست، هم‌افزایی هست و هم پایانی هست.

 • پرهیز از حرافی: زیاد حرف نزنیم والا چشم‌های‌مان هم باید گوش بدهند، لذا حرف‌های‌مان باید در متن عمل‌کردن‌مان قرار گیرد.

 • فراموشی ‌گرایش‌ها و منطق‌گرایی‌: تنها اولویت ما کار ماست، بقیه مسائل فرع آن است. در این خصوص، استفاده از مشاوران خارجی، در موقعیت‌های بحرانی، نوع نقص برمدیریت از نقطه صفر است.

 • نقدپذیری و نقادی منصفانه: جدا کردن خود از تعاریف و شعارگویی و رسیدن به پله نقد موقعیت خویش بسیار لازم است که حاصل آن، فراهم کردن فضای هم‌افزایی و هم‌گرایی اندیشه‌هاست.

 • اعتقاد عملی به کلمه نمی‌دانم در جایی که نمی‌دانیم: انسان‌های آگاه، ارزش این کلمه را می‌دانند. یقیناً نمی‌دانم پله اول برای حرکت به سوی سکوی پرتاب دانستن است، این اعتقاد باید به عنوان یک فرهنگ به ویژه در بین مدیرانی که دارای اختیارت وسیع هستند، کلمه نمی‌دانم در لای اختیارات پنهان می‌شود، باید جاری شود.

 • رسیدن به شهامت و صداقت: این صفت، شروعی دوباره است با این تفاوت که این بار، تصورات و پیش‌بینی‌های‌مان به واقعیت‌های جاری نزدیک می‌شود و شانس موفقیت افزایش می‌یابد.

 • آگاه باشیم که به زودی واقعیت‌های موجود، از تصورات و پیش‌بینی‌های ما پیشی خواهند گرفت: دقت کنیم که قبل از سبقت، مرکب خود را عوض کنیم، تصورات و پیش‌بینی‌هایمان را بر واقعیت منطبق سازیم.

 • جناب مدیر، هدف خردگرایی ابزاری است یا ارزشی؟ مراقب باشیم به کدام سو قدم برمی‌داریم. اگرچه، به هدف‌ها دست نیافتیم، به چه میزانی خود را مسوول می‌دانیم؟ اگر وضعیت فعلی به دلیل عدم کفایت در مدیریت است، بهترین خردگرای، ترک مدیریت به نحو مقتضی است.

 • به یاد داشته باشیم اتفاقات معلول شرایط بد است: شرایط بد چیست؟ و راه‌های جلوگیری و مدارا با شرایط بد در هر موقعیت، کدام است؟ مراقب محیط باشیم، بر آن سوار باشیم، نه بالعکس.

 • هر نقطه پایانی نقطه آغاز دیگری است: باید به این باور برسیم که موفقیت یکی امر نسبی است، پس از رسیدن به یک موفقیت کوچک، تازه در نقطه شروع قرار گرفته‌ایم.

 • در هر فعالیتی اصل آن چیزی است که ما را به موفقیت می‌رساند: نه آن چیزی که موفقیت را تعریف می‌کند. مقصود این است که مراقب باشیم، اصلی که موفقیت را تعریف می‌کند، دایره‌اش را محدود نکنیم، بلکه اصل آن، بسان سرچشمه‌ای باشد، برای رسیدن به موفقیت‌های بعدی.

 • ایجاد سیستم بهره‌وری فکری و تصمیم‌گیری در موقعیت: از طریق ایجاد فرهنگ مشورت، فن اوری اطلاعات ، بهبود ارتباطات و نخبه‌پذیری در موقعیت و …

 • چیزهای که به ذهن ما نرسید: همیشه باید اعتقاد داشته باشیم چیزی که ما به دنبال آن هستیم، فراتر از آن چیزی است که در تصور ما می‌گنجد، آنچه که به ذهن و فکر ما می‌رسد، بخش کوچکی است از آنچه که به فکر ما نرسیده است.

 • روح و فضای هر موقعیتی دارای شبکه‌ای است از روابط همکاری بین افراد: روابط حسی و اخلاقی، روابط بین افراد بیرون از موقعیت با افراد درون موقعیت، رابطه هر فرد با کارش و رابطه مجموعه با وظایف‌شان، رابطه موقعیت مورد نظر با موقعیت‌های دیگر و … البته، توجه داشته باشیم که در این شبکه پیچیده، یک نظام علت و معلول حاکم است، لذا، باید پیوسته با شناسایی و تحلیل این شبکه، به تنظیم و تعدیل آن پرداخت. همچنین، با توجه به گستردگی این شبکه، استفاده از نظرات مشاوران می‌تواند یاری‌گر ما باشد، پس ضروری است در نقطه صفر، یک بار دیگر به تجزیه و تحلیل این شبکه بپردازیم.

 • هر مدیری (در هر موقعیت و جایگاه) دارای شرح وظایفی است: اما لازمه موفقیت یک مدیر، پیش از آن که انجام وظایف باشد، رسیدن به یک هدف موفقیت است. باید حواسمان باشد که در بند دموکراسی (کاغذبازی) نیفتیم، تمرکز فکری و فعالیت‌های عملی را، در مسیر رسیدن به هدف قرار دهیم.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


با سلام خدمت  خوانندگان گرامی و علاقه مندان به پردازنده  AMD در این مطلب قصد داریم  خانواده  AMD Phenom™ II  را به شما معرفی نماییم

AMD Phenom™ II :

 

AMD Phenom™ II

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


در مطلب گذشته در مورد پایه و اساس تکنولژی  CUDA با شما  صحبت کردیم در این قسمت سعی در تکمیل مطالب گذشته داریم  گفتیم  پردازنده  PhysX چیست NVIDIA CUDA کلا چه نوع تکنولوژی است  و حالا ادامه مطالب را پی میگیریم تکنولوژی که  شرکت  NVIDIA  در اوایل سال 2007 میلادی  معرفی نمود  و همچنان در حال رشد و تکامل است تکنولوژی NVIDIA CUDA میباشد، CUDA یا همان Compute Unified Device Architecture یک بستر خاص برای انجام پردازش های موازی بر روی GPU  های  تولید شده در معماری سخت افزاری  Unified میباشد.

NVIDIA GeForce GTX 280 Series GPU

 این تکنولوژی به کاربران این امکان را می دهد که کد های نوشته شده ی خود در زبان های برنامه نویسی مختلف از جمله C و  C++ و  سایر  زبان ها  را با سرعتی بسیار بالا و به راحتی توسط GPU اجرا کنند گفتنی است امروزه GPU ها بسیار قدرتمند از CPU ها می باشند و لذا بعضی برنامه های پیچیده محاسباتی که CPU های مدرن برای انجام آن ها نیاز به چند روز زمان دارند با کمک CUDA و GPU های High-End در کمتر از چند ساعت به انجام می رسند،

 

NVIDIA Geforce Card

نوع مطلب :
برچسب ها : تکنولوژی NVIDIA CUDA قسمت دوم، تکنولوژی CUDA،
لینک های مرتبط :


از قدیم میگویند فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه !

کارت صدا  کریتیو  مدل  X-FI USB  هم همین  حکایت را دارد این کارت صدا با قد و اندازه کوچک خود توانایی جواب گویی یک سینمای خانوادگی یا یک سری  اسپیکر  دالبی  8.1  را دارد 

 

این کارت صدا   CREATIVE X-FI USB قابلیت پشتیبانی از  EAX Advance HD را به صورت کامل دارد

این کارت صدا  قابلیت پشتیبانی  از  CREATIVE X-FI XTREME FIDELITY را دارد که میتواند قابل توجه  بازی خوران و  کاربران  نوت بوک ها هم باشد البته نمیتوان گفت قابلیت  کامل نسخه استفاده شده در کارت های صوتی این شرکت را دارد.

به گفته  شرکت  CREATIVE این کارت  صدا   USB  از 1 گیگابایت حافظه برای ترنسفر پروفایل های بازی های شما استفاده می کند  که شاید بتوان به عنوان  حافظه فلش در نظر گرفته شود (در صورت داشتن این امکان).

CREATIVE X-FI USB

Informations By CREATIVE Web Site

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


تمام نیاز های یک بازی خور  حرفه ای  و  یک سه بعدی ساز حرفه ای در مادر بورد ASUS مدل Maximus III Formula   فرا هم  شده است  این مادر بورد با بره برای از سوکت  1156  پین اینتل و  چیپست  Intel® P55 Express  و بهره بری از تکنولوژی  NVIDIA SLI  بهترین گذینه برای استفاده از چند کارت گرافیک  NVIDIA GeForce در کنار یکدیگر همراه با پشتیبانی از سریع ترین پردازنده ها و حافظه و بهترین صدای OnBoard ها می باشد.

 

 

 

ASUS Maximus III Formula- ASUS Maximus 3 Formula

ASUS Maximus III Formula

 

CPU:
Intel® Socket 1156 Core™ i7 Processor/Core™ i5 Processor/
Supports Intel® Turbo Boost Technology

Chipset:
Intel® P55 Express Chipset


Memory Support:
4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR3 2133(O.C.)/2000(O.C.)/1800(O.C.)/1600/1333/1066 Non-ECC,Un-buffered Memory
Dual Channel memory architecture
Hyper DIMM support is subject to the physical characteristics of individual CPUs.
Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)

Expansion Slots: 
2 x PCIe 2.0 x16 (red) support single at x16 or dual at x8 mode
1 x PCIe x16 (white) supports at x4 mode
2 x PCIe x1
2 x PCI 2.2

Multi GPU (Graphic Card) Support: Supports NVIDIA® SLI™ Technology/ ATI® CrossFireX™ Technology

Storage:
Intel® P55 Express Chipset built-in
6 xSATA 3.0 Gb/s ports
Intel Matrix Storage Technology Support RAID 0,1,5,10
JMicron® 322 controller and 2 x JMicron® 363 controllers:
- 2 x SATA 3.0 Gb/s port (Red) supporting Hardware RAID 0 and 1 (SPD_HDD1 + SPD_HDD2)
- 1 x External SATA 3.0 Gb/s port (SATA On-the-Go)
- 2 x SATA 3.0 Gb/s port (White) - SATA_ODD1 + SATA_ODD2


Audio:
SupremeFX X-Fi discrete Audio Card
8-Channel High Definition Audio CODEC
EAX® Advanced™ HD 4.0
X-Fi CMSS®-3D
X-Fi Crystalizer™
Creative ALchemy
Supports 1 x S/PDIF out header
Supports Coaxial/Optical S/PDIF out ports on rear
Blu-ray support

Maximus 3 Formula BOX

Informations By ASUSTEK Web Site

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 10 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب