تبلیغات
مرجع اطلاعات پزشکی - مطالب مهر 1390
 
درباره وبلاگ


مرجع اطلاعات پزشکی

مدیر وبلاگ : site059
نظرسنجی
مایل به دیدن چه مطالبی در سایت 059 هستید ؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مرجع اطلاعات پزشکی
مرجع اطلاعات پزشکی
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
چهارشنبه 27 مهر 1390 :: نویسنده : site059
ترمز بی سیم برای دوچرخه
 
تا به حال به این موضوع فکر کرده بودید که کاش دوچرخه به جای ترمزهایی که از سیم استفاده می کنند از یک سیستم وایرلس استفاده می کرد!؟ قاعدتا این چیزی نیست که هر کسی به آن فکر کند اما شاید اگر شما یک محقق علوم کامپیوتر آلمانی باشید، آن وقت بخواهید قدرت مهندسی آلمانی را با ایده های کامپیوتری ترکیب کنید و یک سیستم ترمز بی سیم برای دوچرخه ها بسازید.

این سیستم ترمز بیسیم در دانشگاه سارلند آلمان تولید شده و مدل اولیه اش کمی حجیم و بدشکل به نظر می رسد. اما سازندگان می گوید در صورت تولید تجاری اش کوچک و زیبا خواهد شد. ضمن اینکه حذف تمام سیم کشی های قدیمی، دوچرخه را بسیار زیبا و شکیل می کند.

 
 
 
آنها می گویند الگوریتم به کار رفته برای کنترل سیستم ترمز این دوچرخه بسیار دقیق عمل می کند و شبیه چیزی است که در هواپیماها استفاده می شود و میزان دقت آن 99.999999999997 درصد است. به این معنی که در هر یک تریلیون بار ترمز، فقط سه بار احتمال خطا وجود دارد.

پروفسور هرمن که سرپرست تیم تحقیقاتی را به عهده دارد می گوید این ترمز همین الان هم بسیار خوب و سریع عمل می کند اما ما مشغول بهتر کردن آن و افزودن عملکردهایی مانند سیستم ضد قفل و ارتعاش به آن هستیم. او معتقد است حتی اگر این سیستم هیچ وقت به صورت تجاری وارد بازار نشود تجربه های حاصل از این پروژه، اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار می دهد که در پروژه های حساس و بزرگ برای کنترل بی سیم سیستم های حیاتی با ضریب خطای بسیار، کم مفید واقع خواهد شد.
نوع مطلب :
برچسب ها : ترمز بی سیم برای دوچرخه،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 27 مهر 1390 :: نویسنده : site059

گذشته را فراموش کنید و به جلو نگاه کنید

پیری برای جمعی سخن میراند...

لطیفه ای برای حضار تعریف کرد همه دیوانه وار خندیدند.

بعد از لحظه ای او دوباره همان لطیفه را گفت و تعداد کمتری از حضار خندیدند.

او مجدد لطیفه را تکرار کرد تا اینکه دیگر کسی در جمعیت به آن لطیفه نخندید.

او لبخندی زد و گفت: وقتی که نمیتوانید بارها و بارها به لطیفه ای یکسان بخندید، پس چرا بارها و بارها به گریه و افسوس خوردن در مورد مسئله ای مشابه ادامه میدهید؟
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 27 مهر 1390 :: نویسنده : site059

این چهار جمله شما را تکان نمی‌دهد..؟

زاهدی گوید: جواب چهار نفر مرا سخت تکان داد...

اول مرد فاسدی از کنار من گذشت و من گوشه لباسم را جمع کردم تا به او نخورد. او گفت‌ای شیخ خدا می‌داند که فردا حال ما چه خواهد بود!

دوم مستی دیدم که...
افتان و خیزان راه می‌رفت به او گفتم قدم ثابت بردار تا نیفتی. گفت تو با این همه ادعا قدم ثابت کرده‌ای؟

سوم کودکی دیدم که چراغی در دست داشت گفتم این روشنایی را از کجا اورده‌ای؟ کودک چراغ را فوت کرد و ان را خاموش ساخت و گفت: تو که شیخ شهری بگو که این روشنایی کجا رفت؟

چهارم زنی بسیار زیبا که درحال خشم از شوهرش شکایت می‌کرد. گفتم اول رویت را بپوشان بعد با من حرف بزن.

گفت من که غرق خواهش دنیا هستم چنان از خود بیخود شده‌ام که از خود خبرم نیست تو چگونه غرق محبت خالقی که از نگاهی بیم داری؟

نوع مطلب :
برچسب ها : این چهار جمله شما را تکان نمی‌دهد..؟،
لینک های مرتبط :


دوشنبه 25 مهر 1390 :: نویسنده : P.G

برندگان نوبل اقتصاد 2011 معرفی شدند

چند روز پیش آکادمی سلطنتی علوم سوئد اسامی برندگان نوبل اقتصاد سال 2011 را اعلام کرد. بر اساس اعلام این آکادمی، توماس سارجنت و کریستوفر سیمز، دو اقتصاددان آمریکایی، به طور مشترک برنده جایزه نوبل سال ۲۰۱۱ در رشته اقتصاد شده‌اند.
علت اهدای این جایزه به این دو استاد دانشگاه، تحقیقاتی که توسط آنها انجام شد، اعلام شده است که روشنگر رابطه علت و معلولی بین اقتصاد و ابزارهای سیاستگذاری چون نرخ بهره و هزینه‌های دولت بوده است.
سارجنت و سیمز که هر دو 68 سال سن دارند، تحقیقات خود را به طور جداگانه بین دهه 1970 تا 1980 میلادی انجام دادند اما این تحقیقات امروز به شدت با هم مرتبط شده است چون دولت‌ها و بانک‌های مرکزی در جست‌وجوی راه‌های دور ساختن اقتصادهایشان از رکود دوباره هستند. آکادمی سلطنتی علوم سوئد اعلام کرده است که برندگان امسال روش‌هایی را برای پاسخگویی به پرسش‌های مهمی ابداع نموده‌اند که از جمله آنها می‌توان به این پرسش‌ اشاره کرد: چگونه رشد اقتصادی و تورم، تحت تاثیر افزایش موقتی نرخ بهره یا کاهش مالیات قرار می‌گیرد؟

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 25 مهر 1390 :: نویسنده : P.G

آیا می دانستید چرا ایرانیان از دیرباز پشت سر مسافر آب بر زمین می ریزند؟

سردار پرافتخار ایران یعنی هرمزان در سمت فرمانداری خوزستان انجام وظیفه می‌كرد. هرمزان كه یكی از فرمانداران جنگ قادسیّه بود. بعد از نبردی در شهر شوشتر و زمانی كه هرمزان در نتیجه خیانت یك نفر با وضعی ناامید كننده روبرو شد، نخست در قلعه‌ای پناه گرفت و به ابوموسی اشعری، فرمانده تازیها آگاهی داد كه هر گاه او را امان دهد، خود را تسلیم وی خواهد كرد. ابوموسی اشعری نیز موافقت كرد از كشتن او بگذرد و ویرا به مدینه نزد عمربن الخطاب بفرستد تا خلیفه درباره او تصمیم بگیرد. با این وجود، ابوموسی اشعری دستور داد، تمام 900 نفر سربازان هرمزان را كه در آن قلعه اسیر شده بودند، گردن بزنند. (البلاذری، فتوح البُلدان، به تصحیح دكتر صلاح‌الدیّن المُنَجَّذ (قاهره: 1956)، صفحه 468)


پس از اینكه تازیها هرمزان را وارد مدینه كردند، ... لباس رسمی هرمزان را كه ردائی از دیبای زربفت بود كه تازیها تا آن زمان به چشم ندیده بودند، به او پوشاندند و تاج جواهرنشان او را كه «آذین» نام داشت بر سرش گذاشتند و ویرا به مسجدی كه عمر در آن خفته بود، بردند تا عمر تكلیف هرمزان را تعیین سازد. عمر در گوشه‌ای از مسجد خفته و تازیانه‌ای زیر سر خود گذاشته بود. هرمزان، پس از ورود به مسجد، نگاهی به اطراف انداخت و پرسش كرد: «پس امیرالمؤمنین كجاست؟» تازیهای نگهبان به عمر اشاره‌ای كردند و پاسخ دادند: «مگر نمی‌بینی، آن امیرالمؤمنین است.»


... سپس عمر از خواب برخاست. عمر نخست كمی با هرمزان گفتگو كرد و سپس فرمان داد، او را بكشند.


هرمزان درخواست كرد، پیش از كشته شدن به او كمی آب آشامیدنی بدهند. عمر با درخواست هرمزان موافقت كرد و هنگامی كه ظرف آب را به دست هرمزان دادند، او در آشامیدن آب درنگ كرد. عمر سبب این كار را پرسش نمود. هرمزان پاسخ داد، بیم دارد، در هنگام نوشیدن آب، او را بكشند. عمر قول داد تا آن آب را ننوشد، كشته نخواهد شد. پس از اینكه هرمزان از عمر این قول را گرفت، کیاست به خرج داد و هوش و ذکاوت ایرانی را به رخ بلاهت عرب کشید و در اقدامی زیرکانه و هوشمندانه آب در دستش را با کاسه آن بر زمین انداخت و آن آب روی زمین ریخت. عمرهم که دید مغلوب هوش و فراست و نکته سنجی و کیاست و سیاست ایرانیان شده به ناچار به قول خود وفا كرد و از كشتن او درگذشت.

این باعث بوجود آمدن فلسفه ای شد که با ریختن آب بر زمین، یعنی زندگی دوباره به شخصی داده می شود تا مسافر برود و سالم بماند.

 

درود بر ملتی که چنین بر باورهای ملی خود استوار هستند


 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 5 )    1   2   3   4   5   
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب